Amazon Büyük Hint Festivali 2024'te 53.000 Hindistan rupisi karşılığında MacBook Air M1: Satın almak için 4 büyük neden

Yahya

New member
Yaklaşık dört yıl önce 2020'de piyasaya sürülen bir model olan Apple MacBook Air M1, altı fiyatla satışa sunulacak ₹Amazon Büyük Hint Festivali İndirimi 2024'te 53.000. Beni yanlış anlamayın; evet, neredeyse dört yıl oldu, ancak bu dizüstü bilgisayarın bu fiyata sunduğu değer tek kelimeyle olağanüstü. 2024 sona ererken bile MacBook Air M1'i satın almayı düşünmeniz için bazı nedenleri paylaşmama izin verin.

Ayrıca Okuyun: Sony PlayStation State of Play (Eylül 2024) duyuruldu: Nasıl izlenir, zamanlamalar ve neler beklenir

Apple MacBook Air M1 Pil Şampiyonu

MacBook Air M1'imi (temel 8 GB + 256 GB varyantı) 2022'de satın aldım ve o zamandan beri onu her türlü işte (video düzenleme, bunun gibi makaleler yazma ve hatta rengi sayesinde eğlence için) kapsamlı bir şekilde kullandım. -doğru ekran. Tüm bunları yaparken tek bir şey tutarlıydı: pil ömrü.

Hangisi olduğundan emin değilim
dizüstü bilgisayar satın alınacak mı?

MacBook Air M1'in sunduğu pil ömründen sürekli olarak etkilendim. Rakamlara dalmayacağım ama iş günümü anlatacağım: MacBook Air M1'i genellikle günün sonunda şarj ediyorum (bazen yoğun bir şey yapıyorsam günün ortasında şarj ediyorum). Dizüstü bilgisayarımı günde ortalama 8-9 saat kullanıyorum ve hala yaklaşık %30-40 pil kalıyor. Bu, dizüstü bilgisayarınızı istediğiniz yere götürebileceğiniz, uzaktan çalışabileceğiniz ve fişe takma derdinden kurtulabileceğiniz anlamına gelir. Merak ediyorsanız, benim işim Safari'de en az 10-15 sekmenin açık olmasını, günde 4K video düzenlemeyi (yaklaşık bir saat) içeriyor ) ve çok fazla yazma.

Ayrıca Okuyun: Samsung Galaxy Buds'ın patladığı bildirildi, kullanıcı kalıcı işitme kaybı yaşıyor

MacBook Air M1, 4K Görüntüleri Kolaylıkla İşliyor

Öncelikle odadaki file değineyim: evet 8GB RAM bazen yetersiz kalabiliyor ama çoğunlukla bunu sorun etmiyorum ve işimi sorunsuz yapabiliyorum. Video düzenlemeye geri dön: Hem iPhone'umdan hem de aynasız kameramdan 4K görüntüleri kesmek için Final Cut Pro X'i kullanıyorum. Aslında, Sigma fp'den cDNG RAW dosyalarının derecelendirmesini bile yaptım ve DaVinci Resolve 18'de bu sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Evet, hareketli grafik işlerinde zorlanacaksınız ve dizüstü bilgisayarınız çok fazla katmanla çalışırken gecikme yaşayabilir, ancak Vlog'lar ve kısa videolar gibi günlük düzenlemelerin fazlasıyla yeterli olması gerekir. Yani performans açısından yaklaşık 300 TL'ye satılacak bir dizüstü bilgisayar için harika. ₹52.000.

MacBook Air M1, Size Uzun Süre Dayanacak Sağlam Yapılı Bir Dizüstü Bilgisayardır

Daha da uzatmak gerekirse, MacBook Air M1'in yapısını benzer fiyatlı Windows dizüstü bilgisayarlarla karşılaştırırsanız, kalite farkı karşısında şok olacaksınız. MacBook çok ileri gidiyor. Menteşe çok sağlam, uyum ve kaplama birinci sınıf ve dizüstü bilgisayar birinci sınıf bir his veriyor. Keşke bazı Windows dizüstü bilgisayarlar için de aynı şeyi söyleyebilseydim, ancak durum böyle değil, en azından şu anda. Dolayısıyla, birinci sınıf ve iyi tasarlanmış bir dizüstü bilgisayarın peşindeyseniz MacBook Air M1 hiç düşünmeden alınır.

Ayrıca Okuyun: iPhone 15 Pro'nun fiyatı Amazon Büyük Hint Festivali İndirimi öncesinde düştü

Apple Zekası Geliyor

Apple, WWDC 2024'te Apple Intelligence'ın Mac'lere MacBook Air M1'i de içeren M serisi yonga setleriyle geleceğini duyurdu. Dolayısıyla yazma araçları, özetleme, gelişmiş iMessage deneyimi, yepyeni Siri ve hatta görüntü oluşturma gibi faydalı yapay zeka özelliklerini bekleyebilirsiniz. Bu, bu yılın sonlarında macOS Sequoia'ya bir güncelleme olarak sunulacak. Okumak;