Asus Vivobook S15 incelemesi: İyi pil ömrüne ve şık görünüme sahip güçlü AI dizüstü bilgisayar

Yahya

New member
Asus Vivobook S15 incelemesi: Asus, güçlü performansa sahip en iyi akıllı telefon ve dizüstü bilgisayarlardan bazılarıyla oyun endüstrisinde adını duyurdu. Birkaç yıl önce Asus, zorlu görevler ve yoğun dizüstü bilgisayar kullanımı için Vivobook serisini piyasaya sürdü. Vivobook serisi piyasaya sürülmesinden bu yana büyük bir popülerlik kazandı ve performansı ve işlevleriyle tanındı. Şimdi ise şirket, geniş kullanıcı gereksinimlerini uygun fiyata karşılamak için yeni Vivobook S serisini duyurdu. Asus Vivobook S serisi üç şık ve hafif modelden oluşuyor: Vivobook S14, S15 ve S16.

Asus Vivobook S15 dizüstü bilgisayarını 15 günden fazla bir süredir hem iş hem de kişisel kullanım için ana ekipmanım olarak kullanıyorum. Vivobook S15 dizüstü bilgisayar, günlük görevleri kolaylaştıran hızlı performans ve sorunsuz gezinme söz konusu olduğunda sizi kesinlikle hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Bu ayrıntılı incelemede Vivobook S15 dizüstü bilgisayar hakkında daha fazla bilgi edinin.

Asus Vivobook S15 incelemesi: Tasarım ve Ekran

Hangisi olduğundan emin değilim
dizüstü bilgisayar satın alınacak mı?

Asus Vivobook S15, çok şık ve ince bir tasarıma sahip olup, dizüstü bilgisayarı son derece hafif ve taşıması kolay hale getiriyor. Dizüstü bilgisayarın 16 inç ekranlı versiyonu 13,9 mm inceliğe ve yalnızca 1,5 kilogram ağırlığa sahip; bu da ağır performanslı dizüstü bilgisayar boyutlarını çağrıştıran oldukça hafif. Cihaza son derece kaliteli bir görünüm kazandıran Nötr Siyah renk çeşidini aldım. Beni hazırlıksız yakalayan şeylerden biri de plastik arka panelin çok sayıda parmak izi çekmesiydi, bu nedenle çoğu zaman dizüstü bilgisayarı temizlemek zorunda kalabiliyordunuz.

Asus Vivobook S15'in klavyesi, rahat ve tatmin edici bir yazma deneyimi sağlayan 1,7 mm hareket mesafesi sunuyor. Klavyenin bir diğer çarpıcı özelliği de, dizüstü bilgisayarınızın klavyesine göre ayarlayabileceğiniz, estetiğini kişiselleştirmek isteyen kullanıcılar için mükemmel olan, özelleştirilebilir arka ışıktır. Ek olarak dizüstü bilgisayarda hızlı kullanım ve sorunsuz gezinme deneyimi sağlayan geniş 150 x 99 mm ASUS ErgoSense dokunmatik yüzey bulunur.

Şimdi Asus Vivobook S15'i kullanmaya başladığım birkaç saatte dikkatimi çekmeyi başaran ekran deneyiminden kısaca bahsedelim. 16 inç ASUS Lumina OLED ekran, 120Hz yenileme hızı ve 3,2K çözünürlük sunarak ekrandaki renklerin taze, parlak ve canlı görünmesini sağlar. Ekran boyutu, izleme ve oyun deneyimi için idealdir; çünkü daha büyük ekran, gözlere daha çekici gelir. Vivobook S15, 600 nite kadar parlaklık sunuyor ancak parlaklığın yüzde 70 ila 80'i, yüksek güneş ışığı koşullarında bile işinizi halletmeniz için yeterli. Söylemeye gerek yok, Vivobook S15'in ürettiği görseller ve renkler ilk kez deneyimlediğim bir şey, zira bunun bir Asus dizüstü bilgisayarını ilk kez inceleyeceğim olduğunu düşünüyorum.

Genel olarak Asus Vivobook S15'in tasarımı ve ekranı, ister iş ister oyun ister yayın platformlarında art arda içerik izlemek olsun, kullanıcıları hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak; bu dizüstü bilgisayara kolayca güvenebilirsiniz.

Asus Vivobook S15 incelemesi: Performans

Performans departmanında Asus Vivobook S15, otomotiv yapay zekası ile ilgili görevleri yürütmek için Intel Core Ultra H serisi işlemciler ve Intel AI Boost NPU teknolojisi ile büyük bir yükseltme aldı. Zorlu uygulamaların kolaylıkla üstesinden gelmek için 16'ya kadar çekirdek ve 22 iş parçacığına sahip Intel Core Ultra 7155H işlemciye sahip dizüstü bilgisayarı aldım. 16 GB LPDDR5X RAM ile birlikte gelir ve 1 TB'a kadar dahili bellek sunar.

Hesabımı dizüstü bilgisayarda oluşturduğumda ve kişisel dizüstü bilgisayarımdan dosya, video ve diğer verileri aktardığımda, tüm verileri birkaç dakika içinde hızlı bir şekilde yedeklemeyi başardı. Çoklu görev söz konusu olduğunda CPU performansı da mükemmeldi; internette verimli bir şekilde gezinebildim ve herhangi bir takılma olmadan ofis işlerime devam edebildim. Müzik akışı uygulamaları, içerik akışı ve diğer uygulamalar gibi birçok uygulamayı herhangi bir sorunla karşılaşmadan aynı anda hızlı bir şekilde çalıştırabildim. Ayrıca Vivobook S15 yüksek render hızı da sunuyordu ve kullanımım süresince herhangi bir gecikme ya da gecikmeli ekranla karşılaşmadım. Dizüstü bilgisayar aynı zamanda dizüstü bilgisayarın içindeki ısıyı koruduğunu iddia eden IceCool termal teknolojisine de sahiptir. Ancak 6 ila 8 saatlik sürekli kullanımdan sonra cihazın arkadan ve klavyenin üst kısmından ısındığını fark edeceksiniz.

Artık AI özellikleri ve işleme açısından dizüstü bilgisayar, klavyede özel bir düğmeye sahip olan Microsoft'un Copilot sohbet robotunu destekliyor. Yardımcı pilot, komutlara göre metin ve görseller üretebiliyor. Ayrıca kullanıcının Kayak, Instacart ve diğerleri gibi eklentiler eklemesine de olanak tanır. Bu nedenle Asus Vivobook S15 ile kullanıcılar yapay zekalı bir bilgisayarın gücünün keyfini çıkarabilirler.

Asus Vivobook S15 incelemesi: Pil

Asus Vivobook S15, iş veya çevrimiçi içerik akışı gibi temel kullanımlarda tek şarjla 15 saate kadar harika pil ömrü sunan 75WHr pil ile yükseltildi. Cihazı birkaç saatte bir şarj etmek için acele etmenize gerek olmadığı için pil ömrü tatmin edicidir. Ek olarak pil, dizüstü bilgisayarı tamamen şarj etmek yaklaşık 2 saat süren 90 W USB-C hızlı şarj adaptörünü destekler. Bana göre pil ömrü ve şarjı oldukça iyi. Ancak adaptörle ilgili keşfettiğim tuhaf bir şey, rahatsız edici derecede ısınması ve bu durumun güvenliğiyle ilgili endişelere yol açmasıydı.

Asus Vivobook S15 incelemesi: Karar

Yeni Asus Vivobook S15, kullanıcı estetiği, güçlü performans, hızlı çoklu görev yetenekleri, yapay zeka özellikleri ve çok daha fazlasını karşılama konusunda her hedefi kontrol ediyor. Bu dizüstü bilgisayar, tarama, hafif oyun oynama, video/fotoğraf düzenleme, akış ve diğer gerekli görevleri içeren günlük görevler için mükemmeldir. Dolayısıyla, yüksek performanslı özelliklere sahip özelliklerle dolu bir dizüstü bilgisayar arıyorsanız Asus Vivobook S15, kişisel ve profesyonel gereksinimlerini dengelemek isteyen kişiler için mükemmel bir seçim olabilir. Bununla birlikte, fiyatlandırma açısından dizüstü bilgisayar daha yüksek aralıkta geliyor ve bu da bütçeye duyarlı bazı alıcılar için engel teşkil edebilir.

Ürün adı

Vivobook S15

Özellikler

• Görüntülemek

16 inç

• İşlemci

Intel Core Ultra 7155H

• Pil

75Wh

• Veri deposu

16

• Depolamak