Ebeveynlerin ve öğrencilerin artan saldırıları nedeniyle Sant Adrià'da öğretmen protestosu

abastard

New member
Çiviler 100 kişi Ustec·Stes, CGT Ensenyament ve Intersindical-CSC sendikalarının bir araya getirdiği bu çarşamba öğleden sonra, Vila de Sant Adrià de Besòs meydanı (Barselona) sipariş vermek daha fazla koruma öğretim ve eğitim personeline fiziksel ve sözlü saldırılara karşı öğrencilerden ve ailelerden.

Protesto, kasabada yaşanan olaylar nedeniyle haftalardır süren huzursuzluğun ardından geldi. EL PERIÓDICO ilerlerken, bir baba Paskalya'dan kısa bir süre önce okuldaki bir öğretmene saldırdı. Tartışma, şikayete yol açtı ve ebeveynin merkeze yaklaşmaması için uzaklaştırma kararı çıkarıldı.

Ustec·Stes'in Sant Adrià'daki sendika temsilcisi Cristina Martín, Europa Press'e yaptığı açıklamada, öğrencilerden öğretmenlere şiddet uygulanması durumunda bir protokol oluşturulmasını ve mevcut saldırıların kayıt altına alınabilmesini talep etti ve eğitim mesleğine “daha fazla kaynak ve daha fazla prestij” kazandırdıklarını.

Sant Adrià de Besòs merkezlerinin eğitim ve öğretim personeli ortak bir bildiride, Generalitat Eğitim Departmanından “şikayetin bakanlığa ait gerçek veya tüzel bir kişi tarafından başlatılabileceği daha spesifik ve etkili bir protokol” talep etti. ve saldırganla günlük olarak uğraşmak zorunda kalmamak.

Büyüme problemi

Sant Adrià, Cosme Picó'daki CGT delegesi, kendi deyimiyle yaygın olan bu sorunun görünürlüğünün sağlanmasının gerekli olduğunu düşünüyor ve mevcut protokolün bu saldırılara maruz kalan profesyonelleri “çaresiz ve yalnız” bıraktığı konusunda uyarıyor. gerçekleri Mossos d'Esquadra'ya bizzat bildirmeleri gerekiyor.

Intersindical adına Gabriel Ramírez, son yıllarda bir Öğretmenlere yönelik saldırılarda artış öğretmenlere daha fazla destek verilmesi gerektiğini düşünüyor: “Öğretmenlere yönelik bir saldırı, taciz durumu, sözlü ya da fiziksel saldırı olduğunda yönetimin size destek verdiğini hissetmeniz gerekiyor.”