Educació, öğretmenlere altı yıllık süreyi geri getirmeyi ve 55 yaşın üzerindekiler için 2 ders saatini azaltmayı planlıyor

abastard

New member
Bu Salı günü Eğitim Bakanlığı'nın sektörel masayla yaptığı toplantıda, meclis üyesi Anna Simó, işçi temsilcilerine ancak 2024 bütçelerinin onaylanması durumunda uygulanabilecek üç önlem önerdi. altı yıllık sürenin iadesini öngördü, Bunun yıllık 50 milyon euroluk ekonomik etkisi olacak.

Aynı zamanda teknik Mesleki Eğitim öğretmenleri için maaş takviyesi de teklif etti. Niteliksiz olarak öğretim organına entegrasyona dahil edilmek lise, geliyor böylece maaş eşitlemesil.

Bu tedbir 20 milyon harcama anlamına geliyor. Danışmanın masaya koyduğu üçüncü unsur bir ortak karar üzerinde anlaşmaktır.iki ders saatinin azaltılmasının standartlaştırılması 55 yaş üstü olanlara.

Ancak sendikalar bu tedbiri reddetti ve yeni hareketlenmeleri de dışlamıyor. CGT veya Ustec, 55 yaş üstü öğrenciler için okul günündeki iki saatlik kesintinin telafisini talep etti, TÜFE'ye göre maaş artışı, diğer önlemlerin yanı sıra kapsayıcı okul için kaynakların artırılması ve tüm mesleki eğitim personelinin maaşlarının eşitlenmesi.

Açıklamada, meclis üyesinin önerilerini “kabul edilemez” bulan ve bu nedenle tamamlanmadan “masadan kalkarak” gösterilen “az irade” karşısında “seferberliklerin” devamı için kapıyı araladığı ifade edildi. Eğitim. Ustec sözcüsü Iolanda Segura'nın öne çıkanları “küçük somutluk” Eğitim Bakanlığı'nın son yıllardaki kesintileri tersine çevirmeye yönelik tedbirleri, idarenin de şart koşacağı önlemler 2024 bütçelerine.