Gavà Şehir Meclisi Joan Salamero okulunun gelecek yıl açık kalacağını garanti ediyor

abastard

New member
Belediye başkanı Gava (Baix Llobregat), Gemma Badiadevlet okulunun güvencesini verdi Joan Salamero gelecek yıl açık kalacak. Belediye başkanı bunu Generalitat'ın Bölgesel Eğitim Hizmetlerinden sorumlu kişilerle görüştükten sonra duyurdu.

Hükümet Pazartesi günü ülkedeki tek merkez olan merkezi kapatma isteğini duyurdu. Yüksek karmaşıklık Can Trias mahallesinde 50 yıllık hizmetin ardından belediyenin ve öğrencileri Marcel·lí Moragas okuluna taşımak. Badia'ya göre artık iptal edilen bu karara hem konsey hem de aileler karşı çıkıyor.

Ayrıca Educació'nun bir proje yürüteceğini de belirtti. “dikkatli” değerlendirme Önümüzdeki haftalarda açılacak okul ön kayıt süreci için izlenmesi gereken adımları anlattı.

Kapatmanın sonuçları

Eğitim duyurusunu dikkate alan Belediye Meclisi, merkezin durumuyla ilgili “titiz” bir çalışma talep etti ve eğitim projesine, öğrencilerin ve ailelerin ihtiyaçlarına, sosyo-eğitim çalışmalarına ve sosyal hizmetlere değer verdi. kapatmanın doğuracağı sonuçlar her iki okul için. Aynı zamanda, her iki merkezin tüm eğitim camiası kapatmaya karşı olduklarını “açıkça” dile getirdi.

Badia, “Joan Salamero okulunun kapatılmaması ve Marcel·lí Moragas okulunun aşırı kalabalık olmaması çok iyi bir haber” olarak değerlendirdi. Bu, şunları ekledi: “garanti eder eğitim projelerinin sürekliliği Her iki merkezin”.

Gavà belediye başkanı, “Ön kayıt sürecine çok dikkat edeceğiz ve doğru gelişimi garanti etmeye hazır olacağız” diye vurguladı.

Gavà'dan gelen tüm haberleri okuyun Gavà GAZETESİ