İkili Mesleki Eğitim, kaliteli istihdamı teşvik edecek başarılı bir eğitim yolu

abastard

New member
Çift Mesleki Eğitim takipçi kazanmaya devam ediyor. Giderek daha fazla genç, eğitim merkezindeki dersleri şirketlerdeki yerinde stajlarla birleştirmeyi teklif eden bir eğitim yöntemini tercih ediyor. 2021/2022 akademik yılında 45.000'den fazla genç İspanya'da Çift FP kursuna kaydoldu. Milli Eğitim, Mesleki Eğitim ve Spor Bakanlığı'nın 2018/2019 akademik yılına ilişkin verilerine göre, ikili yöntemle nitelikli yüksek teknisyenlerin %78'inden fazlası mezun olduktan dört yıl sonra iş buldu.

İkili Mesleki Eğitim teklifleri gelecekteki işe yönelik çok pratik bir rota, öğrencilerin gelecekteki işleri için spesifik ve faydalı yeterlilikler ve beceriler edinmelerine olanak tanır. Şirketler bu eğitim yöntemine çok olumlu değer veriyor çünkü bu onların zaten organizasyonlarda doğrudan deneyime sahip bir yetenek. Bu işleri gerçekleştirmek için en çok değer verilen beceriler, teknik becerilerin yanı sıra iletişim becerileri, takım çalışması, çevik çözümleme, çalışma yeteneği, uyum sağlama, esnek olma, bağlılık ve sürekli öğrenmedir.

Kaliteli eğitim

Aigües de Barcelona, İkili Mesleki Eğitimin şirkette kaliteli bir işe erişmenin çok geçerli bir yolu olduğuna inanıyor. On yıldır Bu yöntemi öğreten Enstitülerle işbirliği yapar ve öğrencileri pratik kısmı geliştirmeye davet eder. 2015 yılında Xaloc Okulu ile çerçeve anlaşması imzalayarak İkili Mesleki Eğitim Sistemine katılmıştır. Staj yapan öğrencilerin eğitimlerine daha aktif katılım sağlama taahhüdü mekatronik mesleki eğitim Aigües de Barcelona'da. Üç yıldır aynı zamanda tanıtım da yapıyor. Su Yönetiminde Yüksek Derece ve iki yıl süreyle Su Arıtma Şebekeleri ve İstasyonlarında Orta Derece.

Bu anlamda Aigües de Barcelona, bu projenin uygulanmasını teşvik etmek için Esteve Terradas Enstitüsü ile işbirliği yapmaya başladı. Suda Yüksek Seviye Eğitim Döngüsü, entegre su döngüsü alanı için özel bir FP. İlk baskı, ikili modalite stajlarında 15 öğrenciye ve ertesi yıl 17 öğrenciye ev sahipliği yaptı. Şu anda 15 öğrenci bu eğitim döngüsünü alıyor. Bu eğitim merkezleriyle yapılan ittifakın ve şirketin su sektöründe gençlerin kaliteli istihdam edilebilirliğini teşvik etme taahhüdünün bir sonucu olarak, gençlerin %70'inden fazlası kuruluşta İkili Mesleki Eğitim almayı seçiyor.

Şirketin su sektöründe gençlerin istihdam edilebilirliğine katkıda bulunma çabası geçen yıl şu ödülle takdir edildi: Çift FP için İttifak ÖdülüBertelsmann Vakfı tarafından CEOE Vakfı ile birlikte verilmektedir.

Bu ayrım, Aigües de Barcelona'nın katılımını ve bağlılığını takdir etmektedir. gençlerin su sektöründe kaliteli istihdam edilebilirliği, Cornellà de Llobregat'taki Esteve Terradas Enstitüsü gibi kamu idareleri ve eğitim merkezleriyle işbirliği içinde.

Sorumlu şirket

Ayrıca geçen yıl organizasyon, Çift FP Mükemmellik Sertifikası, Su sektöründe gençlerin profesyonel gelişimine ve kaliteli istihdamına katkıda bulunan ve kendisini sosyal açıdan sorumlu bir şirket olarak konumlandıran bu eğitim yöntemine olan bağlılığı nedeniyle Katalonya Generalitat'ı tarafından ödüllendirildi.

Kaliteli eğitimi ve kaliteli işlere erişimi teşvik etmek için iş dünyası ve eğitim dünyası arasındaki işbirliği şarttır. Bu anlamda Aigües de Barcelona, geçen yıl Barselona Eğitim Konsorsiyumu (CEB) ile bir işbirliği anlaşması imzaladı. Su ve çevre sektöründe öğrenci ve çalışanların mesleki eğitimini geliştirmek, kaliteli istihdama katkıda bulunmayı hedefliyoruz.

Anlaşma, su alanındaki profesyonellerin niteliklerini geliştirmek amacıyla CEB'ye bağlı enstitülerde verilen su temini ve çevre sektörüyle bağlantılı eğitim döngülerinin teşvik edilmesi, iyileştirilmesi ve düzenlenmesi için ortak işbirliğinin temellerini oluşturuyor. ve hem mevcut hem de gelecekteki çalışanların çevre sektörü. Bu manada, Barselona Sürdürülebilirlik ve Çevre Enstitüsü Su Yönetiminde Yüksek Düzey Eğitim Döngüsü bu yıl zaten başladı.

Toplu fayda

İkili Mesleki Eğitim, şirketler ve öğrenciler için çok ilginç bir yol olarak yoluna devam ediyor. Herkese fayda sağlayacak daha kaliteli bir iş elde etmek. Aigües de Barcelona, su alanında bir işe erişme olanağı sunan bir eğitim yöntemini benimsemiştir.

Şirket, bu girişimle iş dünyası, eğitim merkezleri, kuruluşlar ve vatandaşlar arasında sağlığın önemi konusunda farkındalık yaratmak istiyor. Kaliteli ikili mesleki eğitimi teşvik etmek, genç işsizliğinin azaltılmasına, şirketlerin rekabet gücünün artırılmasına, iş ve eğitim dünyalarının birbirine yakınlaştırılmasına katkıda bulunuyor.