Katalan zorbalığa karşı birimi bu yıl 2.799 vaka kaydetti; bu geçen yılın iki katı

abastard

New member
Şiddet durumlarında öğrencilere destek birimi (USAV) bunun başından beri aldı 2023-2024 akademik yılı Temmuz ortasına kadar toplam 2.799 vaka olası durumların Okul ortamında şiddet, Conselleria d'Educació'nun Europa Press'e sağladığı verilere göre geçen yıl rapor edilenlerin iki katından fazla.

Bu kursta şu ana kadar vaka sayısı geçen yıl kaydedilenden daha yüksek, bildirilen toplam 1.547 vakayla kapandı.

O en yaygın şiddet türü bu kurs 'zorbalık', bildirilen 1.042 vakayla; bunu takiben çocuk ve ergen istismarı, vakaların nerede yetişkinlerin uyguladığı şiddet aile ve eğitim alanında (677 vaka) ve cinsiyetçi şiddet (464).

Birim bu yıl şu ana kadar 15 şiddet vakasını da tespit etti. ruh sağlığı (intihar girişimleri tamamlanmış intiharlara veya zihinsel bir bozukluktan kaynaklanan şiddete kadar); 10 bağlantılı ırkçılık; Haber verilmeyen 188 kişi; ve 'diğer' kategorisine giren 352.

Hizmetin başlatılmasından bu yana, 2020-2021 akademik yılında USAV kayıtlıdır. toplam 5.505 olası şiddet vakası, ve hizmet, alınan vaka sayısını 20-21 akademik yılında 296'dan bu 23-24 akademik yılında 2.799'a kademeli olarak artırdı.

Ayrıca kurslar boyunca zorbalığın yaygınlaştığını da vurguluyor. En çok bildirilen şiddet türü: 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 84 vaka görüldü; 2021-2022'de 347; 2022-2023'te 684; 2023-2024'te ise 1.042 vakaya ulaşıyorlar.

Vakalarda artış

Bakanlık kaynakları, Usav'ın tedavi ettiği vakalarda tespit edilen artışın Europa Press'e açıklandığını açıkladı. “Bu mutlaka merkezlerdeki şiddetin artmasından kaynaklanmıyor.”

Bu anlamda bakanlık bunun bir nedenden kaynaklandığına inanıyor. “arttırılmış farkındalık Bu konuda eğitim camiasının tüm üyeleri tarafından”.

Bakanlık ayrıca çalışmalara değer verdi. karma eğitim, bir arada yaşama ve refah referansları (Cocobe) ve departmanın farklı bilgilendirme kampanyaları “için USAV'ın varlığını ifşa etmek ve şiddeti yüzeye çıkarma ihtiyacı”.