L'Hospitalet, 13 yıldır kışlada kalan Paco Candel okulunun inşaatı için ihaleye çıkıyor

abastard

New member
O anlaşma birkaç ay önce inşa edileceğini duyurdu. yeni Paco Candel okulu Öğrencilerin 13 yıldır kışlalarda eğitim gördüğü L'Hospitalet de Llobregat (Barcelonès) tesisi, şekillenmeye başlıyor. Ve geçen haftanın sonunda L'Hospitalet Şehir Meclisi şu kararı yayınladı: iş ihalesiBasit bir okulun ötesine geçmeyi hedefleyen ve Katalonya'da takip edilecek bir model olmayı amaçlayan bu binayla sonuçlanması gereken bir proje.

Birçok bürokratik engeli aştıktan sonra Generalitat kamuoyuna bir açıklama yaptı. Değeri 8 milyon euroyu aşan anlaşma Geçen Temmuz ayında yeni okulun inşaatı için. Kent Konseyi ile Generalitat arasında Ekim 2023'te imzalanan düzenleyici anlaşmanın imzalanması o sırada beklemedeydi ve 30 Kasım Perşembe günü olduğu gibi işler ihaleye çıkarıldı.

Artık ilgilenen şirketler tekliflerini önümüzdeki 2 Ocak tarihine kadar sunabilecekler. sözleşmeyi vermek ve bu resmileştikten sonra inşaattan sorumlu girişimcinin yaklaşık 28 ay İhale dokümanlarında belirtildiği şekilde projeyi yürütmek.

Milli Eğitim Bakanı, Anna Simo6 Ekim'de L'Hospitalet Kent Konseyi'ne yapılan kurumsal ziyarette, Educació'ya göre ana teknik zorluğu projeden kaynaklanan projenin çıkmazından kurtulmanın getirdiği “sevinci” dile getirdi. Metro Hattı 9'un tünel geçişi “projenin destekleyebileceği yükseklik sayısını sınırlayan” sitenin altında.

Anlaşma, L'Hospitalet Kent Konseyi'nin eserleri ödüllendirecek ve binanın mülkiyetine sahip olacak. Bir kez bittiğinde, kullanımını Generalitat'a devredecek okul etkinliği için. Böylece işin bütçesi 8,7 milyon euroBunun yaklaşık 8,2 milyonu Eğitim Bakanlığı'nın katkısında bulunacak, geri kalan 577.000 avrodan ise konsey sorumlu olacak.

Referans okulu

Paco Candel projenin pilot okullarından biriydi Nova Okulu 21, yeterliliklere göre öğrenmeyi denemek ve geliştirmek için kullanılır. Dolayısıyla mimari plan bir bina inşa etmeyi öngörüyor. büyük ahşap ve cam okulu referans olmayı hedefleyen okul inşa etmenin yeni yolu Katalonya'da.

Cristian Gilsözcüsü AFA Paco Candel okulunun müdürü, birkaç ay önce bu gazeteye bu özelliklere sahip bir okulun inşasının “normalden daha yüksek bir fiyat“ve bu, Eğitim Bakanlığı'nın fiyatı kabul etmesinden sonra projenin bir sorunla karşı karşıya kalması anlamına geliyordu.” uzun idari süreç “Ne zaman bir apartmana gelsem proje durdu çünkü fiyata şaşırdılar ama böyle bir okulun gerçek fiyatı bu. Hiçbir fırfır yok“.