L’Hospitalet’te yeni Paco Candel okulunun inşası için sekiz milyon avronun üzerinde anlaşma

abastard

New member
Neredeyse on üç yıldır aileleri L’Hospitalet de Llobregat’taki Paco Candel okulu (Barcelonès) çocuklarıyla birlikte kışlada yeni teçhizatın inşasını bekliyor. Proje, Generalitat’ın 17 Temmuz Salı günü kamuoyuna açıklanmasından sonra önemli bir adım attı; bu anlaşma, çok daha değerli bir anlaşmaydı. sekiz milyon euro inşaatı için yeni okul.

Bir aydan biraz daha kısa bir süre önce, okul aileleri Geri dönmeyi kabul etmişlerdi harekete geçirmek “yeni bir idari abluka” ile karşılaştıktan sonra. “31 Temmuz’da iş ihalesi için rekabet başlamamışsa ve durdurulmaya devam ediliyorsa sayısız bürokratik engelBiz aileler yeniden ayaklarımızın üzerinde duracağız, sokaklara çıkacağız ve bir yıldır içinde bulunduğumuz sonsuz sürecin sona ermesini talep edeceğiz” dedi. Öğrenci Aileleri Derneği Paco Candel okulundan bir açıklamada.

Ve bugün hala kurulu olan prefabrik modüllerde tüm yıllar boyunca okul öncesi ve ilkokul eğitimi almış çocuklar var. “Mutluyuz ama beklenti içinde“, diyor Cristian GilPaco Candel okulunun AFA sözcüsü, anlaşmanın duyurulmasından sonra ve şu anda beklemede Generalitat ve Belediye Meclisi düzenleyici anlaşmayı imzaladı bu konseye izin verir işi ihaleye çıkarmak yeni binanın.

L9, ana zorluk

Eğitim Bakanlığı ile L’Hospitalet arasında Belediye Meclisi’nin yarışmayı yönetmesi ve projenin taslağını hazırlaması için yapılan ilk anlaşmanın ardından, planlanan bir sonraki adım, okulun inşası için gereken parayı yerel yönetime vermek üzere ikinci bir anlaşma imzalamaktı. Konuyla ilgili yetkili kurum olan Generalitat’ın bunu daha sonra kendilerine iade edeceği taahhüdü. Konu burada takılıp kaldıson anlaşmanın tam olarak düzeltmeyi amaçladığı bir şey.

Daha spesifik olarak, Hükümet, Eğitim Bakanlığına, eğitime katılmak için toplam 8,2 milyon Euro tahsis etme yetkisi vermiştir. işbirliği anlaşmasının imzalanmasından kaynaklanan harcamalar Ekipmanın inşaat işlerini yürütmek için L’Hospitalet de Llobregat Belediye Meclisi ile birlikte. Ekledikten sonra 8,6 milyonu aşan bir yatırım Hastane konseyinin katkısı.

“Bu merkez geçici olarak 2011’den beri prefabrik modüller“, L’Hospitalet Kent Konseyi ile birlikte yıllardır çalıştıklarını da savundukları Eğitim Bakanlığı’ndan hatırlıyorlar: “kesin bir çözüm tıkanıklığını açın Bu merkezin alanları için” uzun süredir şehrin eğitim camiası tarafından talep ediliyordu. Bu nedenle Educació, projenin üstesinden gelmek zorunda kaldığı temel teknik zorluğun, Metro Hattı 9 tünelinin sitenin altından geçişibu da “projenin destekleyebileceği yükseklik sayısını sınırladı.”

Bürokratik yolculuk

Paco Candel, dönemin pilot okullarından biriydi. Escola Nova 21 projesi, yeterliliklere göre öğrenmeyi denemek ve geliştirmek için kullanılır. Dolayısıyla mimari plan bir bina inşa etmeyi öngörüyor. büyük ahşap ve cam okulu kim olmayı hedefliyor Yönlendiren Katalonya’da okul inşa etmenin yeni bir yolu.

Alakalı haberler

Cristian Gil, bu özelliklere sahip bir okulun inşasının “normalden daha yüksek bir fiyat” Bu da Milli Eğitim Bakanlığı’nın fiyatı kabul etmesinden sonra projenin uzun bir idari süreçle karşı karşıya kalması anlamına geliyordu, çünkü “bir bölüme her ulaştığında proje fiyata şaşırdıkları için durduruldu, ancak gerçek bu.” Böyle bir okulun fiyatı. Hiçbir fırfır yok“.

Gil, bu yıl boyunca projenin idari aşamaları planlanan süreler içerisinde geçirdiğine dikkat çekiyor, ancak eğer şimdi bekliyorlarsa bunun nedeninin düzenleyici anlaşmanın imzalanması yazdan sonra gerçekleşirse, tempo uzatılabilir. Paco Candel okulunun AFA sözcüsü, “İyi gitmek için Belediye Meclisinin ihaleyi 31 Temmuz’dan önce yapması gerekiyor” diyor ve ayrıca herhangi bir gecikme olmazsa çalışmaların başlamasının bir süre daha beklendiğini de söylüyor. 2024’ün ilk çeyreği.