PSOE, ısıyla mücadele etmek için okulda klima yerine fanları ve çapraz havalandırmayı tercih ediyor

abastard

New member
Milletvekilleri Kongresi Eğitim, Mesleki Eğitim ve Spor Komisyonu 12 Haziran Çarşamba günü, diğerlerinin yanı sıra, bir konuyu tartışmak için toplanıyor kanun dışı öneri Başvuruyu savunduğu PSOE tarafından tescil edilmiştir Okulları iklim değişikliğine uyarlamak için sürdürülebilir önlemler klima kullanımına karşıyız.

Eğitim merkezlerinde iklim değişikliğine karşı önlemleri teşvik etme girişiminde Sosyalist Grup, İspanyol okullarının “önemli bir kısmının” iklim değişikliğine hazırlıklı olmadığını kabul ediyor Sıcak ve soğuk dalgaların olumsuz etkilerini en aza indirin.

Sosyalistler şunu açıklıyor:“yeşil, kolay ve uygun fiyatlı seçenekler İklimlendirmenin yaygın kullanımı göz önüne alındığında” bu önlem ona göre “pek ekolojik değil”.

“Okul tesislerinin güncellenmesinin teşvik edilmesi tavsiye edilir. güneş panelleri, biyokütle ve yenilenebilir enerji kazanları, Girişim, yalıtım, ısı köprülü pencereler, çapraz havalandırma, tavan vantilatörleri, verandalarda gölgeleme ağları veya yeşil ve ferahlatıcı alanların kurulumu gibi konuları içeriyor.

Yasal olmayan teklif, Hükümet'i harekete geçmeye çağırıyor. teknik işbirliğini teşvik etmek incelemek için özerk topluluklarla birlikte merkezlerin iklim değişikliğine adaptasyonu. Sosyalistler okullarda tedbirlerin alınmasını istiyor sıcak hava dalgalarının etkilerini en aza indirmek ve iklim değişikliğinden kaynaklanan diğer olası etkileri kapsamlı bir yaklaşımla ele alıyoruz.

Aynı şekilde, Yöneticiyi özerk topluluklarla teknik işbirliğini teşvik etmeye çağırıyorlar. eğitim merkezlerinde müfredat geliştirme Sürdürülebilirlik kültürünü teşvik etmek amacıyla sürdürülebilir kalkınma ve küresel vatandaşlık eğitimi ile ilgili olarak.

Girişim uyarıyor İklim değişikliği eğitime de yansıyor “Yalnızca farklı aşamalarda çalışılması gereken müfredatın bir parçası olarak değil, aynı zamanda okullardaki eğitim topluluğunun refahını da etkileyen bir olgu olarak; temel olarak sıcak hava dalgaları veya güçlü fırtınalar nedeniyle.”

Yasal olmayan öneri, eğitim merkezlerinin “önemli bir kısmının” korunmasını sağlıyor “İklim değişikliğinin zorluklarıyla yüzleşmeye hazır değiller, pek çok merkez “çok eski” binalarda yer aldığından ve bunların çoğu aşırı iklimlerle mücadele etmek üzere tasarlanmamış malzemelerle inşa edildiğinden, enerji açısından sürdürülebilir olacak şekilde de uyarlanmamışlardır.

“Sonuç olarak öğretmenler ve öğrenciler mağdur oluyor. aşırı sıcaklıklar. Aşırı koşullarda konsantrasyon, dikkat veya performans gerektiren durumlar bir hayal ürünü olabilir, üstelik bu koşullar sınıflardaki bir arada yaşama iklimini de değiştirebilir.” diye belirtiyor sosyalistler.

Eğitim Komisyonu da görüşecek göreceli Vox girişimi karşı bir Ulusal Stratejinin geliştirilmesine yönelik Okulu Erken Bırakma; zorbalığın önlenmesi, tespit edilmesi ve buna karşı harekete geçilmesi ile ilgili PP'lerden biri; İkili Mesleki Eğitimin tam olarak uygulanmasıyla ilgili popüler olanlardan bir diğeri; Sumar'ın FP'ye ilişkin yeni düzenlemelerin uyarlanması konusunda hukuki olmayan teklifi; ve Cumhuriyetçi Parlamento Grubu'ndan bir diğeri üniversite dışı derecelerin onaylanması ve onaylanması için son tarih hakkında.