Seçicilik sınavına girmeniz için size zaman kazandıracak püf noktası

abastard

New member
Seçicilik sınavları, şu anda bazı özerk topluluklarda Üniversiteye Erişim Değerlendirmesi (EvAU) veya Üniversiteye Erişim için Bakalorya Değerlendirme Testi (EBAU) olarak bilinen bu testler, öğrencilerin geçmesi gereken testler üniversite eğitimine erişim sağlamak. Amacı, öğrencilerin Bakalorya süresince edindikleri bilgi ve becerileri değerlendirmek ve üniversite çalışmalarını yürütme yeteneklerini belirlemektir. Bu sınavların sonuçları, Bakalorya'da alınan notlarla birlikte, erişim notunu belirle üniversiteye.O sonuç o zaman bu sınavlardan bu çok önemliÇünkü öğrencinin istediği üniversite diplomasına erişip erişemeyeceğini ve bunu hangi üniversitede yapabileceğini belirler. Her üniversitenin ve kariyerin, öğrencilerin karşılaması veya aşması gereken belirli bir kesme noktası vardır.


stresli deneyimBu nedenle Seçicilik sınavına girmek öğrenciler için gerçekten stresli bir deneyim olabilir.


Birkaç tane varsınavdan önce rucos, testleri mümkün olan en iyi şekilde yapın. En önemli şey bir çalışma planı oluşturmak ve onu titizlikle takip etmektir.Ayrıca zararı olmaz geçmiş yılların sınavlarına girmek Format ve zaman yönetimine alışmak için gerçek zamanlı olarak.


Önceki gece dinleninSınavdan önceki gece mutlaka Yeterli uyku almak ve ders çalışmak için geç saatlere kadar uyanık kalmaktan kaçının, böylece beyin dinlenme ne istiyorsun.


Ve sınav sırasında şunları yapmalısınız: birkaç dakikanızı ayırın başlangıçta dikkatlice oku Aptalca hatalardan kaçınmanıza yardımcı olacak tüm sınav talimatları ve soruları.


Bu da önemli toplam sınav süresini bölüştürün Soruların veya bölümlerin sayısına göre hareket edin ve zor bir soruya takılıp kalmayın: bir sonraki soruya geçin ve zamanınız varsa daha sonra tekrar gelin.Görünürdeki saatZamanın nasıl geçtiğini anlamamak için gözünüzün önünde bir saat bulundurmanızda fayda var. Zamanınız kaldıysa Cevaplarınızı kontrol edinsahip olduğunuzdan emin olmak için tüm soruları yanıtladı ve olası yazım veya dilbilgisi hatalarını düzeltmek için.


Ancak Seçicilik testlerini mümkün olduğu kadar iyi gerçekleştirmek için tüm eğitimcilerin ve psikologların verdiği anahtar şudur: sinirlenme: pratik yapnefes alma ve rahatlama teknikleri Sınav sırasında sizi sakin ve odaklanmış tutmak ve hepsinden önemlisi, özgüven: Performansınızı geliştirmek için hazırlığınıza ve yeteneklerinize inanın.