Kışlada geçen 13 yılın ardından L'Hospitalet'te Paco Candel okulunun inşası için anlaşma imzalandı

abastard

New member
“Çok dikkatli olacağız” bir günü boşa harcamamak “Bu okulun en kısa sürede öğrencilere ve ailelere teslim edilmesi.” L'Hospitalet de Llobregat (Barcelonès) belediye başkanı şunları söyledi: Núria Marínİmzanın ardından kendisi de Hastaneden olan 'Milli Eğitim Bakanı' ile birlikte Anna Simoinşa etmek için bir anlaşma yeni Paco Candel okuluzaten olan 13 yıl kışlada.

İmza, çok sayıda bürokratik engelin aşılmasının ardından Generalitat'ın geçtiğimiz Temmuz ayında kamuoyuna açıklanmasının ardından geldi. sekiz milyon eurodan fazla yeni merkez için. Bu şekilde, anlaşmanın imzalanmasının ardından “yeni bir binanın inşası için tüm süreç başlıyor” diyen Marín, bunun böyle olduğunu iddia etti. “aileler, yönetim, öğretmenler, Belediye Meclisi ve Eğitim Bakanlığı ile üzerinde çokça mutabakata varılan bir proje”. Gurur duyduğumuz eşsiz bir model yarattık.”

Sonrasında ilk anlaşma Eğitim Bakanlığı ile L'Hospitalet arasında, Belediye Meclisinin yarışmaya ve projenin taslağının hazırlanmasına öncülük etmesi için, planlanan bir sonraki adım, yerel yönetimin ilerleme kaydetmesi için ikinci bir anlaşmanın imzalanmasıydı. the okul inşa etmek için paraKonuyla ilgili yetkili kurum olan Generalitat'ın bunu daha sonra kendilerine iade edeceği taahhüdüyle. Sorun burada sıkışıp kaldı; geçen Temmuz'daki anlaşmanın tam olarak çözmeyi amaçladığı bir şeydi bu.

Yeni anlaşma, diğer konuların yanı sıra şunu da belirtiyor: L'Hospitalet Belediye Meclisi çalışmaları ödüllendirecek ve binanın mülkiyetini alacak. Her ne kadar yönetimler belirli bir tarih öngörmek istemese de, bittiğinde, kullanımını Generalitat'a devredecek okul etkinliği için. Böylece işin bütçesi 8,7 milyon euroBunun yaklaşık 8,2 milyonu Eğitim Bakanlığı'nın katkısında bulunacak, geri kalan 577.000 avrodan ise konsey sorumlu olacak.

Belediye binasına yapılan kurumsal ziyaretin ardından Meclis Üyesi Simó da şunları ifade etti: “mutluluk“Bu da onun projeyi çözmesine neden oluyor. ana teknik zorlukEducació'ya göre, şu kaynaktan türetilmiştir: Metronun 9. Hattının tünelinin sitenin altından geçişibu da “projenin destekleyebileceği yükseklik sayısını sınırladı.” “Vurgulanması gereken önemli nokta, son inşaatlarda eğitim camiası ile yürütülen katılım sürecidir. Eğitim camiası buranın kendilerine ait olduğunu ve işlevsel olma arzusu taşıyan binalar olduğunu düşünüyor.” diye ekledi Simó.

L'Hospitalet'te bekleyen konular

İki siyasi lider, Paco Candel'in geleceğinin ötesinde, ziyaretten yararlanarak bazı konuları ele aldıklarını açıkladı. ana zorluklar L'Hospitalet'in yıllardır karşı karşıya olduğu eğitim konularında. Böylelikle konseyin ve Bakanlığın teknik ekiplerinin önümüzdeki birkaç ay boyunca aşağıdaki gibi sorunlara çözüm bulmak için çalışacağını açıkladılar. yüksek oranlar Avrupa Birliği'nin en yoğun nüfuslu bölgesi olan şehrin kuzey merkezlerinde veya özel Eğitim Belediyede “hiçbir çocuğun bir yere sahip olmak için dışarı çıkması gerekmesin.”

Ayrıca, belediye başkanı ve 'meclis üyesi' de bu sorunların çözülmesi gerektiğinden bahsetti. Acil Durum Planı kapsamındaki okullarda kapsamlı reformyenileme çalışmalarının yürütülmesine ilişkin program, Milagros Consarnau Okulu oranlarının düşürülmesi için uygulanması gereken önlemler okuldan erken ayrılma.

“Daha hızlı halledilebilecek konular ve daha fazla zaman gerektirecek konular olacak, ancak Eğitim Bakanlığı'nın L'Hospitalet hakkındaki görüşü Bu mutlak işbirliği ve güvendir“dedi 'meclis üyesi' Anna Simó, teknik ekiplerin çalışmasının ardından Aralık ayında bunu yapmayı planladıklarını açıkladı. daha somut önlemleri açıklayın bahsedilen bekleyen konuların bazıları için.